Опубліковано

EPS або XPS?

Полістирольні жорсткі пінопластові панелі в порівнянні

EPS та XPS – це пінополістирольні жорсткі плити. Обидві ізоляційні плити виготовлені з ізоляційних матеріалів на нафтовій основі, які вважаються гниючими та універсальними. Характеристики ізоляції обох жорстких пінопластів також вищі за середній. Але які відмінності між EPS та XPS?

Плити з пінопласту Styrofoam
EPS означає пінополістирол і часто згадується як Styropor. На цьому етапі важливо відзначити, що Styropor є зареєстрованим товарним знаком BASF та зареєстрований з 1951 року як товарний знак.
XPS – це коротка форма для екструдованого полістиролу. Найвідомішим брендом серед ізоляційних матеріалів XPS є Styrodur, також бренд BASF.
Очевидна різниця між двома пінопластовими плитами – зовнішній вигляд. З EPS, окремі перлини можуть бути визнані. Ізоляція XPS, з іншого боку, характеризується однорідною структурою піни. Крім того, жорсткі пінопластові XPS панелі часто ідентифікуються барвниками від виробника.

виробничий процес
Тарілки від Styrodur
EPS та XPS засновані на одному фундаменті. Насамперед, стирол виробляється з нафти на кілька етапів. З чистого стиролу виробляється полімеризація (особлива хімічна реакція) полістиролу. Подальший виробничий процес має вирішальне значення для EPS чи XPS.

Для виробництва пінополістиролу гранули полістиролу обробляють парою та пропелентом (Pethan). Зерна збільшуються в обсязі від 20 до 50 разів – це означає, що вони розширюються. Звідси і термін «спінений» полістирол. Внаслідок цього процесу ви отримуєте класичні полістирольні кульки. Після того, як піни спінюються вдруге, вони зварюються разом, тому отримані блоки можна розрізати на листи.

Процес виробництва XPS називається екструзією – технологією, при якій в’язкі матеріали, що отверждаются, продавлюються через сопло. Ця процедура пояснює термін екструдований полістирол. Для виробництва XPS пластиковий полістирол спочатку розплавляють. При додаванні пропеленту (діоксиду вуглецю) та вогнезахисного складу рідкий полістирол вивантажується за допомогою щілинної матриці на конвеєрній стрічці, спінюється та пресується у формі листа. Загалом виробництво XPS є більш енергоємним, ніж EPS.

Специфікації
EPS та XPS мають схожі фізичні властивості будівлі. Обидва мають дуже хорошу теплоізоляцію, а ізоляційні характеристики XPS навіть кращі. Насамперед, XPS відрізняється своєю структурою замкнених осередків від EPS. Таким чином, ізоляційний матеріал є більш міцним. Крім того, XPS має більш високу стабільність тиску і демонструє кращі характеристики вологості, ніж EPS.

додатків
Тарілки від Styrodur І EPS, і XPS універсальні. EPS в основному використовується для утеплення фасадів, особливо як теплоізоляційна композитна система (ETICS). На додаток до EPS мінеральна вата (скловата та кам’яна вата) часто використовується для ETICS. Крім того, EPS використовується як ізоляція даху або звукоізоляція від ударів.

Завдяки своїм структурним властивостям, XPS підходить для областей, які піддаються високим рівням вологості. Це включає так звану ізоляцію по периметру, так що зовнішня ізоляція стін підвалу. Оскільки цей тип теплоізоляції встановлюється в базовій зоні і в зоні контакту із землею в будинках, він повинен володіти високим опором тиску і стійкістю до агресивних ґрунтових вод. XPS відповідає цим вимогам, як ніякий інший ізоляційний матеріал. Крім ізоляції фундаменту, XPS часто використовується як ізоляція для плоских дахів, тобто дахів, де шар ізоляції знаходиться вище вологозахисного бар’єру. На відміну від EPS, XPS не використовується як утеплення фасаду.

Екологічні та оздоровчі аспекти
Порівняно з екологічними ізоляційними матеріалами виробництво полістирольних жорстких пінопластів є більш енергоємним. Крім того, на відміну від сировини з натуральних ізоляційних матеріалів, олія обмежена і не може рости знову.

АЛЕ: ізоляційні матеріали EPS вважаються стійкими загалом. За даними Industrieverband Hartschaum e. В. заощаджує один літр сирої нафти, яка використовується для виробництва ізоляційних матеріалів EPS для утеплення фасадів, за 50 років до 200 літрів сирої нафти у вигляді мазуту. Крім того, відновлювані ізоляційні матеріали, такі як ізоляція з деревного волокна або конопляна ізоляція, не доступні в достатній кількості і, отже, не можуть обійтися без ізоляційних полістирольних матеріалів. Натуральні ізоляційні матеріали не підходять для ізоляції периметра, на відміну XPS.
З 1994 року пропелент вуглекислого газу було перетворено під час виробництва XPS. Це заборонило використання пропелентів на основі ХФУ (хлорфторвуглеців), які були затверджені до 1993 року та мали озоноруйнуючий потенціал.

Ні EPS, ні XPS не становлять небезпеки для здоров’я під час встановлення. Нарізку обох плит із твердої піни гарячим дротом слід проводити на відкритому повітрі, оскільки стирол та інші продукти розкладання можуть виділятися. Деякі експерти також говорять про порівняно швидке поширення вогнезахисного ізоляційного матеріалу.

Утилізація ізоляційних матеріалів
EPS можна використовувати повторно, якщо його правильно видалити. Проте це неможливо, оскільки склеєна теплоізоляційна композитна система. Ізоляційні плити EPS все частіше використовуються як вторинний ізоляційний матеріал, наприклад, при пористості цегли. EPS можна використовувати на сміттєспалювальних заводах. В результаті більшість енергії, необхідної для виробництва, відновлюється і може бути використана повторно. Це називається термічним використанням.

Старий спінений ХФУ XPS має бути спеціально утилізовано. Повторне використання пластин можливе при чистому видаленні. Повторне використання пластин, наприклад, як гранул, практично неможливо. XPS це як EPS, готовий до утилізації. Спалювання можливе у високотемпературних печах із очищенням димових газів.

Порівняння EPS та XPS: огляд
прибуток на акцію XPS
форми доставки EPS листи та EPS гранули XPS-плити
Насипна щільність кг/м3 15 – 60 25 – 50
Клас будівельних матеріалів B1, B2 B1, B2
Теплопровідність
в Вт / (м * К) 0,032 до 0,040 0,030 до 0,040
Опір дифузії пари 20 – 100 80 – 100
Можливі застосування
крокви
Плоска ізоляція даху
Ізоляція верхнього кута поверху
акустична ізоляція
Утеплення фасаду за ненесучою стіною, як утеплення жив, під штукатуркою
Теплоізоляційна композитна система (ETICS)
крокви
Ізоляція плоскої покрівлі (під гідроізоляцією та перевернутим дахом)
Ізоляція верхнього кута поверху
Утеплення підлоги під стяжкою
ізоляція периметра
пільги
Нижче споживання енергії під час виробництва
вологостійкий
Найкраща стабільність тиску
недоліки
Спеціальна утилізація для пінополістиролу CFC
Менш стійкий до вологи
Менш стабільний тиск
Високе споживання енергії під час виробництва

Залишити відповідь